Atsiliepimai

Sandra Kundrotė
Executive Director at British Chamber of Commerce in Lithuania

Rod came into our music life sometimes like 1991. I was then a student at J. Gruodis Higher Music School (now J. Gruodis Concervatoire). After a couple of weeks from first meeting him at the school, he became very close friend of us – students in the accordion class. I remember, he used to take us to concert tours in Lithuania in his old Mercedes bus, which he was very proud to have. For us, he was “Rodas Norvegas” (Engl. Rod Norwegian), as he told us that he came to Lithuania from Norway. He was a lovely person, hugely interested to talk to young people, very tolerant and always willing to help. It’s really touching, that Lithuania later became his home.


Birutė Kumpikienė

Kauno apskrities J. Naujalio muzikos gimnazija

“Kelios mintys apie pažintį su Roderick Farndon Tuck”

Su Roderick Tuck susipažinau 2000-jų pavasarį, visiškai atsitiktinai, mano tuometinei mokinei Martynai Jatkauskaitei besiruošiant vykti į tarptautinį pianistų konkursą Kanadoje. Reikėjo rėmėjo. Atėjus į tuometinę Roderick‘o darbovietę ir papasakojus apie mūsų ketinimus ir reikmes, jis šiek tiek sutriko (reikalinga nemaža suma) ir paprašė galimybės pasiklausyti Martynos grojimo. J. Naujalio muzikos gimnazijos salėje sekantį rytą Roderick‘as išgirdo Martynos atliekamą konkursui paruoštą programą. Po keletos dienų mano namuose ant stalo puikavosi mūsų kelionei reikalinga suma.
Nuvykome į Kanadą, parsivežėme apdovanojimą, po kurio sekė daugybė kitų. Tuo būdu Roderick‘as tapo Martynos rėmėju, padedančiu išvykti į konkursus užsienyje. Ir ne tik. Jis Martyną labai mylėjo, dalyvaudavo visuose jos koncertuose, filmuodavo ir nepaprastai džiaugdavosi jaunosios pianistės sėkme.
Iki baigiant gimnaziją Roderick‘o dėka Martyna turėjo galimybę vasaros metu surengti koncertus Jungtinėje Karalystėje. Tai buvo jai, dar labai jaunai pianistei, rimtas išbandymas, o kartu ir neįkainojama patirtis.
Šiuo metu Martyna Jatkauskaitė yra pasiekusi didelių aukštumų pianistinėje karjeroje, ir drąsiai galėčiau teigti, kad Roderick Tuck vaidmuo jos gyvenime yra vienas esminių. Roderick‘as Martynai buvo ne tik rėmėjas. Jis Martyna rūpinosi kaip tikras tėvas. Tai buvo nepaprastai mielas ir be galo kilnus žmogus, su kuriuo man teko praleisti daug valandų kartu, gėrintis Martynos pasirodymais koncertuose ir braukiant džiaugsmo ašaras didžiųjų pergalių akimirkomis.


Premium Wordpress Themes